SSK ve Bağ-Kur borçlusuna ek süre

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresinin 30 Haziran'a kadar uzatıldığını açıkladı.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresinin 30 Haziran'a kadar uzatıldığını açıkladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur'da toplam kabul edilen başvuru sayısının 827 bin, iki ay içinde yapılandırılan borç miktarının ise 7.5 milyar YTL olduğunu kaydetti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada SSK ve Bağ-Kur borçlarının yeniden yapılandırılması için başlatılan uygulamaya, SSK'dan 215 bin başvuru kabul edildiğini, bu çerçevede de 2.2 milyar YTL borcun yapılandırıldığını söyledi. Bağ-Kur'dan ise 612 bin başvurunun kabul edildiğini ve bu çerçevede de 5.3 milyar YTL borcun yapılandırıldığını kaydeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu kurumlarda kabul edilen başvuru sayısının 827 bin YTL'ye ulaştığını, yapılandırılan borç miktarının ise 7.5 milyar YTL olduğuna dikkat çekti.
Başbakan Tayyip Erdoğan, yapılandırılan borçlardan toplam tahsilatın ise 1 milyar 150 milyon YTL olduğunu ifade etti. Erdoğan, borç yapılandırmasındaki başvuru süresinin 30 Haziran'a uzatıldığını söyledi.