SSK'lıya askeri hastane yolu

Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, sosyal güvenlik sisteminde eksiklikler olduğunu ifade ederken, sosyal güvenlik sistemindeki reformun ertelenmesinin sistem için tehlikeli olacağını söyledi.

ANKARA - Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, sosyal güvenlik sisteminde eksiklikler olduğunu ifade ederken, sosyal güvenlik sistemindeki reformun ertelenmesinin sistem için tehlikeli olacağını söyledi. Başesgioğlu, sosyal sigorta kapsamına giremeyen işsiz ve yoksulun sosyal devlet imkânlarından yaralranmasının sağlanacağını belirtti. Sosyal Güvenlik Yüksek Danışma Kurulu, dün toplandı. Başesgioğlu toplantıda sosyal güvenlik kapsamında hazırlanan Emeklilik Sigortaları ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Taslağı'nın görüşler alındıktan sonra TBMM'ye sevk edildiğini anlattı.
Kuruldaki konuşmasının ardından bir gazetecinin SSK'lıların özel hastanelerden yararlanmasına ilişkin sorusunu yanıtlayan Başesgioğlu, SSK'lıların hizmet alabilmesi doğrultusunda 100'ün üzerinde özel hastaneyle anlaşıldığını belirtti. Bağ-Kur'un da bu uygulamayı yaygınlaştıracağını anlatan Bakan Murat Başesgioğlu, önümüzdeki günlerde Bağ-Kur ve SSK'lıların askeri hastanelerden sağlık hizmeti almalarını sağlayacak bir anlaşma yapacaklarını kaydetti.