Standard Profil'in yeni sahibi Bancroft Private

Orta Avrupalı önde gelen özel sermaye fonu Bancroft Private Equity, Avrupa ve Türk otomobil üreticilerine sızdırmazlık profilleri üreten bir yan sanayi kuruluşu olan Standard Profil'i 90 milyon dolara satın aldı.

İSTANBUL - Orta Avrupalı önde gelen özel sermaye fonu Bancroft Private Equity, Avrupa ve Türk otomobil üreticilerine sızdırmazlık profilleri üreten bir yan sanayi kuruluşu olan Standard Profil'i 90 milyon dolara satın aldı.
Bancroft'un açıklamasına göre, Standard Profil'in, yıllık satışları yaklaşık 95 milyon dolar ve şirket Tofaş, Ford Otosan ve Oyak-Renault'ya girdi sağlıyor. Şirket ayrıca yurtdışında ise General Motors, Ford, Volkswagen, Audi ve Fiat gibi dünya çapındaki fabrikalara sızdırmazlık fitili ihraç ediyor
Standard Profil CEO'su Rıfat Kamhi, "Bu işlem Standard Profil'in faaliyetleri için çok olumlu olacak ve yönetim şirket ile beraber çalışmaya devam edecek" dedi. Bancroft açıklamasına göre, yatırımcı konsorsiyumu Uluslararası Finans Kurumu'nu da (IFC) içeriyor. Garanti Bankası ve IFC bu satın alma için gereken finansmanı sağladı. Orta Avrupa'da 1989'dan beri aktif olan Bancroft, kurumsal yatırımcılar ve Avrupa ve ABD'deki aile ofislerinden gelen fonlarla beraber 230 milyon dolarlık bir portföyü yönetiyor.