Star TV artık Doğan Grubu'nun

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Star Televizyonu'nun Doğan Grubu'na devredilmesi kararını onayladı. Üst Kurul'un, dünkü toplantısında onayladığı Star Televizyonu'nun Doğan Grubu'na devri kararının...

ANKARA - Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Star Televizyonu'nun Doğan Grubu'na devredilmesi kararını onayladı. Üst Kurul'un, dünkü toplantısında onayladığı Star Televizyonu'nun Doğan Grubu'na devri kararının önümüzdeki günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) bildirileceği de öğrenildi.
TMSF'nin 29 Eylül 2005 tarihinde ihaleye çıkardığı Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı olan Star'a en yüksek teklifi 306,5 milyon dolarla Doğan Grubu'na bağlı Işıl Televizyon vermişti. TMSF'nin batık İmar Bankası'nın sahibi Uzan Grubu'ndan alacaklarını tahsil etmek amacıyla gerçekleştirdiği ihaleye Ciner Televizyon, Kanadalı CGS ortaklığı, Işıl Televizyon (Doğan Grubu) ve Atlantik Basın Yayın (Nurol-Torun) şirketleri katılmıştı. İhaleden sonra açıklama yapan Doğan Yayın Holding üst yöneticisi Soner Gedik devrin 2-3 ay içinde tamamlanacağını ve ödemeyi de peşin yapmayı düşündüklerini açıklamıştı. (anka, Radikal)