Star TV için pazarlık yarın

TMSF'nin satışa çıkardığı, 155 milyon dolarla en yüksek muhammen bedel biçilen Star TV'nin ihalesi yarın yapılacak. TMSF'nin Uzan Grubu borçlarının tahsili amacıyla satışa çıkarttığı...

ANKARA - TMSF'nin satışa çıkardığı, 155 milyon dolarla en yüksek muhammen bedel biçilen Star TV'nin ihalesi yarın yapılacak. TMSF'nin Uzan Grubu borçlarının tahsili amacıyla satışa çıkarttığı Star Medya Grubu arasında yer alan en büyük yayın organı olan Star TV'nin ihalesi, TMSF Merkez Binası'nda yapılacak.
Beş şirketin yarışacağı 'Star TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün muhammen bedeli ise 155 milyon dolar olarak belirlenmişti. İhaleye katılmak için Ciner Televizyon ve Radyo İşletmeciliği A.Ş., CGS Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Tic. A.Ş., Işıl Televizyon Yay. Tic. A.Ş., Atlantik Basın Yayın A.Ş. ile Etik Yayıncılık A.Ş 15 milyon 500 bin dolar tutarındaki teminatı yatırarak belge tesliminde bulunmuştu. Açık artırmada verilen en yüksek teklif muhammen bedelin altında kalırsa aynı gün ikinci bir açık artırma daha yapılacak. İhaleyi kazanan şirkete ihale şartnamesinde belirtilen koşullarda vadeli ödemede yapabilme olanağı da sağlanacak.