Star TV satışı 'rekabete' uygun

Rekabet Kurulu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Star TV'nin satışına ilişkin ihaleye onay verdi.

ANKARA- Rekabet Kurulu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Star TV'nin satışına ilişkin ihaleye onay verdi. Edinilen bilgiye göre, kurul, dün yaptığı toplantıda, TMSF'nin Star TV için düzenlediği ihaleyi, Rekabet Yasası'na göre değerlendirdi ve satışa izin verdi. Bu arada Rekabet Kurulu'nun, konuya ilişkin izin kararını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na bildirileceği öğrenildi.
TMSF'nin Star Medya Grubu şirketlerinden Star TV için düzenlediği ihalede, Doğan Grubu şirketlerinden Işıl Televizyon, 155 milyon dolarlık muhammen bedelin yaklaşık iki katına ulaşan 306.5 milyon dolarla en yüksek teklifi vermişti. İhale sonrasında açıklama yapan Doğan Yayın Holding (DYH) Başkan Yardımcısı Soner Gedik, DYH'nin zaten milyonlara ulaştığını, onaydan sonra alınacak Star TV'yi eğlence, kültür, sanat yayını ağırlıklı bir kanal haline getireceklerini söylemişti. Gedik, bedelini peşin ödeyecekleri Star TV'yi ucuza almadıklarını da ifade etmişti.