Star TV'de Ediboğlu dönemi

Star TV Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir, Doğan Yayın Holding'e Başkan Danışmanı olarak atandı.

İSTANBUL - Star TV Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir, Doğan Yayın Holding'e Başkan Danışmanı olarak atandı. Doğan TV İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın yaptığı açıklamaya göre, Özdemir aynı zamanda Hürriyet gazetesinde yazar olarak görev alacak.
Cengiz Özdemir'den boşalan Star TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne ise Doğan Yayın Holding Proje Koordinatörü Fatih Ediboğlu getirildi.
Ediboğlu, yayın yönetmeni
Hürriyet gazetesinde iş hayatına başlayan; ikmal, işletme müdürlükleri, genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Fatih Ediboğlu, daha sonra sırasıyla 1 Numara Yayıncılık Genel Müdürlüğü, Sabah Gazetesi Genel Müdürlüğü ve 1993-2004 yılları arasında ise atv'de genel müdürlük görevlerini yürüttü. Galatasaray Lisesi'ni bitiren ve Paris Sorbonne Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı öğrenimini tamamlayan Fatih Ediboğlu, Fransızca ve İngilizce biliyor. 1999-2005 tarihleri arasında Kültür ve Sanat Ürünleri A.Ş.'de genel müdürlük görevi yapan Cengiz Özdemir ise, 2005-2006 arasında Star TV Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı.