Star ve Kanal D'nin haczi kalktı

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding A.Ş, Halkalı Vergi Dairesi’nin, hazırlatmış olduğu ‘bilirkişi raporunu’ da dikkate alarak, bağlı ortaklığı Doğan TV Holding A.Ş hisse senetleri üzerinde ek ihtiyati haciz işlemi tesis ettiğini duyurdu. Buna karşın grup şirketlerinden Kanal D ve Star markası hakları üzerindeki ihtiyati haciz uygulaması ise kaldırıldı.
Doğan Yayın Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, bu ek ihtiyati haciz ile birlikte, üzerinde ihtiyati haciz işlemi tesis edilen hisse senetlerinin Doğan TV Holding sermayesine oranının yüzde 53,93 (önceki: yüzde 45,40) olduğu kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

Mevduatta haciz kalktı
“Söz konusu ek ihtiyati haciz işlemine karşılık, şirketimizin ihtiyati haciz kapsamında olan banka mevduatları, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve aracı kurumlar nezdindeki ihraççı/yatırımcı hesaplarındaki hisseler (Hürriyet Gazetecilik, Doğan Gazetecilik, Doğan Burda Dergi Yayıncılık, Kanal D ve STAR markası haklarımız ile hava ve kara taşıtları üzerindeki ihtiyati haciz uygulaması ise kaldırılmaktadır.
Hâkim ortağımız Doğan Şirketler Grubu Holding adına İstanbul ili, Beyoğlu ilçesi’nde kayıtlı, 11 adet bağımsız bölümü içeren İş Merkezi daha önce teminat olarak gösterilmiş olup, ayrıca Halkalı Vergi Dairesi lehine 405 bin TL tutarında kati ve süresiz banka teminat mektubu verilecektir.”

Teminat yeterli
Grup ayrıca vergi dairesi, haczedilen Doğan TV Holding hisse senetleri ve teminat gösterilen 11 adet gayrimenkulün değerinin vergi, ceza ve faizleri karşılayacak tutarda olduğunu belirtti. (Radikal)