Starbucks'ın rakibi yoğurt kralı Ulukaya

Starbucks'ın rakibi yoğurt kralı Ulukaya
Starbucks'ın rakibi yoğurt kralı Ulukaya
Amerika Birleşik Devletleri'nde yoğurt markası 'Chobani' ile öne çıkan Hamdi Ulukaya, bir kahve zincirine ortak oldu. Ulukaya, 'La Colombe' adlı kahve ithalatçısı ve kafe zinciri olan şirkete yatırımcı olarak katıldı.

‘Chobani’ markasıyla Amerika Birleşik Devletleri ’nde adından söz ettiren Hamdi Ulukaya, kahve ithalatçısı ve kafe zinciri olarak işleyen şirket La Colombe’a ortak oldu.

New York Times’ın haberine göre, Ulukaya şirket yönetiminde görev almayacak ve danışman olarak görevini sürdürecek. Ulukaya daha çok yoğurt işine odaklanacak.

Hamdi Ulukaya Kimdir?

1972 yılında Erzincan’da doğan Hamdi Ulukaya’nın Türk vatandaşlığının yanında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etmesinden dolayı Amerikan pasaportu da bulunur. Ankara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi eğitimi alarak 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti. 2005 yılında eski bir yoğurt fabrikası satın aldıktan sonra Chobani isimli yoğurt markasını kurdu.  Ulukaya 2009 yılında, The Business Review dergisinin '40 yaş altı en başarılı 40 girişimci' listesinde yer aldı.

bigPara.com