Suikastçı Washington ile dost olursa

Suikastçı Washington ile dost olursa
Suikastçı Washington ile dost olursa
Ubisoft dünya çapında 30 milyon kopya satan Assassin's Creed serisinin yeni tanıtım videosunu yayımladı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Assassin’s Creed III adını alacak olan oyun Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nı General George Washington eşliğinde oyunseverlerin beğenisine sunacak.
1753-1783 Amerika ’sında geçen oyunun yeni “suikastçı”sı Connor adını taşıyor. Kızılderili bir anne ile İngiliz bir babanın oğlu olan Connor karakteri oyunda kıyafeti ile de dikkat çekiyor. Mavi yeleği ve beline taktığı kırmızı kuşak Connor, Amerikan bayrağının renklerini yansıtıyor. Tanıtım videosunda Connor’ın küçük baltasını çevik biçimde kullandığı görülüyor. Seri, tarihi figür ve atmosferleri sanal ortama aktarmaya da devam ediyor. Daha önce Revelations’da Kanuni, Yavuz, Da Vinci, Hasan Sabbah ve Aslan Yürekli Richard tasvirlerini kullanan Ubisoft bu kez George Washington’a odaklanıyor. Washington ile Connor’ın yakın bir dostluğu olacağı oyunun ilk fotoğraflarından anlaşılıyor.

Yeni nesil grafikler 
Türkiye ’ye Tiglon’un getireceği yapımda mekânsal olarak Doğu Amerika’nın ormanları kullanılıyor. Baş karakter Connor da doğayı iyi biliyor, bir ağaçtan diğer ağaca atlayabiliyor ve dağlara tırmanabiliyor ve avcılık yapıyor. “Açık dünya oyunu” olarak tasarlanan yapımda gece gündüz geçişleri ve mevsimin getirdiği koşullar gerçekçi olarak yansıtılıyor. Assassin’s Creed III’ün kreatif direktörü Alex Hutchinson GameInformer’a verdiği demeçte, AnvilNext motoruyla şu anki konsol neslinden, yeni nesil grafikler sunmayı hedeflediklerini belirtiyor.

bigPara.com