Sultan Süleyman da mı gizlendi?

Sultan Süleyman da mı gizlendi?
Sultan Süleyman da mı gizlendi?
İstanbul Vergi Dairesi 2012'de en çok vergi ödeyen sanatçıların listesini yayımladı. Rekortmenler listesinde geçmişte isminin açıklamasını istemeyen kişilerin sayısı sınırlıydı.
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2012 yılında en çok vergi ödeyen sanatçı listesini yayımladı. Listede geçmişte isminin açıklanmasını istemeyen kişilerin sayısı ise sınırlı kaldı. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı sanatçılardan en çok vergi ödeyen 25 kişinin ismini açıkladı, bunlardan 5’i isminin gizli kalmasını istedi. Geçen yıl ki listede ismini gizli tutan sanatçı sayısı sadece 1 kişiydi.
İlk 25 kişilik sanatçı rekortmen listesinde geçen yıl 5’inci sırada yer alan Mehmet Ali Erbil, 9’uncu sırada olan Nurgül Yeşilçay, 10’uncu sıradaki Beren Saat, 13’üncü sırada olan Halit Ergenç, 14’üncü sırada olan Necati Şaşmaz, 24’üncü sırada olan Kamile Burcu Esmersoy bu yıl listede yok. Bu sanatçıların bazılarının isimlerinin gizli tutulmasını isteyenler içinde olabileceği tahmin ediliyor. 

İlk 10’da 3 gizli

Listenin başında daha önce açıklanan Türkiye geneline ilişkin rekortmenler listesinde ismi yer alan Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz ve Aysel Gürsaçer (Seda Sayan) var. 4’üncü sırada Beyazıt Öztürk, 5’inci sırada Ayşe Ajda Pekkan, 6’ncı sırada Kıvanç Tatlıtuğ, 8’inci sırada da Erol Şafak Sezer bulunuyor. İlk 10 içinde 7, 9 ve 10’uncu sıradaki sanatçılar isminin gizli tutulmasını istedi. 

Yalan Dünya ile 25’inci sırada

Listenin sürprizi bu yıl Yalan Dünya’nın senaristi Gülse Şener Birsel. Birsel 507.4 milyon liralık vergi tahakkuku ile listenin 25’inci sırasında yer aldı. Listede bu yıl yeni isimler olarak Selçuk Yöntem ve Çetin Tekindor dikkat çekti. Akif Selçuk Yöntem 918.9 bin liralık vergi tahakkuku ile 11’inci sıradan listede yer aldı. Çetin Tekindor ise 558.9 bin liralık vergi tahakkuku ile 20’nci sıradan listeye girdi.
Geçen aylarda KKTC’de sahne aldığı bir otelde “Kumar hayatımda 20 yılda 50 milyon dolar kaybettim” sözleri çok konuşulan Serdar Ortaç’a bu yıl 535 bin liralık vergi tahakkuk etti. Ortaç listede 23’üncü sırada yer aldı. Geçen yıl 573 bin liralık vergi tahakkuku ile 20’nci sıradaydı. Ortaç daha önce de Kuzey Kıbrıs’ta kumar makinesinden 1.2 milyon dolar kazandığını iddia etmiş, vergisi ortaya çıkınca, “Kazandığımı kaybettim” demişti.
Vergi rekortmeni listesinde de yer alan Acun Ilıcalı’ya tahakkuk eden vergi 2012 yılı için 4.6 milyon lira oldu. Geçen yıl Ilıcalı’ya tahakkuk eden vergi 2.8 milyon liraydı.

bigPara.com