Sur Yapı yeni projesi AdaPark'a 200 milyon dolar yatıracak

İSTANBUL - Mahalle İstanbul, Dora Park, Greenium, Villa Sera, Selvice Evleri gibi konut projelerinin yanı sıra ofis projeleri de gerçekleştiren Sur Yapı, şimdi İstanbul Sancaktepe’de  Aydın Örme Grubu’yla ortak olarak 200 milyon dolarlık bir yatırımla toplam üç etaptan ve 1012 daireden oluşan AdaPark ismiyle yeni bir proje başlatıyor.
51 bin metrekarelik bir alanda toplam dört yılda tamamlanması planlanan AdaPark’ın 284 konutluk ilk etabının Kasım 2011 yılında bitirileceği açıklandı. Sancaktepe’de Aydın Örme Grubu’na ait arazide inşa edilecek olan AdaPark projesinde dairelerin fiyatları ise minimum 134 bin TL ile 534 bin TL arasında değişiyor.
Projeyi gerçekleştirecek olan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, sektörde işlerin iyiye gitmeye başladığını belirterek “Konut kredilerinde faizlerin yüzde 1’in altına inmesi ve Merkez Bankası’nın da faizleri yüzde 7.5’a kadar düşürmesiyle birlikte konut sektöründe canlanma başladı. Bankada parası olanlardan gayrimenkule hızlı bir kayış var” dedi. Projeyi anlatan Altan Elmas, “Sosyal donatılara önem verdik. AdaPark’ın yüzde 75’i yeşil alandan oluşuyor” dedi. (Radikal)