"Sürdürülebilir tüketimin genç sihirbazı" İstanbul'a geliyor

"Sürdürülebilir tüketimin genç sihirbazı" İstanbul'a geliyor
"Sürdürülebilir tüketimin genç sihirbazı" İstanbul'a geliyor
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından 18-19 Ekim'de düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı'na, "İnsanların çöpe bakış açısını değiştiren" Tom Szaky katılacak.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı, dünya tarihine adını “İnsanların çöpe bakış açısını ve sürdürülebilirliğin tarihini değiştiren isim” olarak yazdıran dahi girişimci Tom Szaky’yi ağırlamaya hazırlanıyor.

14 yaşındayken iş hayatına atılan ve üniversite 1. sınıftayken Terracycle şirketini kuran genç dahi Tom Szaky sayesinde bugün 20’den fazla ülkede 20 milyondan fazla insanın topladığı milyarlarca çöp, 1.500 farklı ürüne dönüştürülerek yeniden kullanılıyor. Terracycle, tüm dünyada Wallmart, Home Depot gibi 30’un üzerinde büyük markayla çalışıyor ve bu sayı günden güne artıyor.

Dünyanın en prestijli ödüllerine değer görülen genç CEO Tom Szaky, Terracycle’ın bu inanılmaz başarı hikâyesini, 18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul Swissotel’de düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı’nda paylaşacak.

‘Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş’ teması
Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket eden Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından dördüncüsü düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı’nın bu yılki ana teması ‘Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş’ olarak belirlendi.

Türkiye ’nin en güçlü sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen konferans çerçevesinde, dünyadan ve Türkiye’den yöneticiler ve fikir liderleri, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına iş dünyasında atılması gereken adımları masaya yatıracak.

Konferansın karbon ayak izi silinecek!
Sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma amacıyla düzenlenen Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Karbon Nötr Konferans’ olarak organize edilecek. Konferans süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları hesaplanarak konferansın karbon ayak izi silinecek.

Konferansa ait detaylı bilgiye http://www.yesiliskonferansi.com adresinden ulaşılabiliyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Konferans

  ,

  CEO

  ,

  ,

  genç