Susurlukçu Eken 'iş' başında

Gurbetçilerden toplanan paralarla kurulan Endüstri Holding'deki yağmaya yönelik soruşturmadan, Susurluk Davası'nda hüküm giyen ve cezaevinden bir süre önce tahliye olan emekli yarbay Korkut
Eken çıktı.

ANKARA - Gurbetçilerden toplanan paralarla kurulan Endüstri Holding'deki yağmaya yönelik soruşturmadan, Susurluk Davası'nda hüküm giyen ve cezaevinden bir süre önce tahliye olan emekli yarbay Korkut
Eken çıktı. Çete lideri Kürşat Yılmaz'ın adamlarıyla ihale işleri konuşurken dinlemeye düşen Eken, Endüstri Holding soruşturmasının sanıkları arasında yer aldı.
Merkezi Konya'da bulunan Endüstri Holding'in eski yöneticilerine yönelik soruşturma, Susurlukçu Korkut Eken'e uzandı. Edinilen bilgiye göre; emekli yarbay Korkut Eken, soruşturma kapsamında; Endüstri Holding'deki yağmaya yardımcı oldukları için telefonları dinlemeye alınan Kürşat Yılmaz'ın adamları Fuat Bekir Duyanoğlu ve Mahmut Tuna ile telefonla konuşurken dinlemeye düştü. Emekli yarbay Eken'in, Duyanoğlu ve Tuna ile bazı ihale işlerini konuştuğu öğrenildi.
Emekli yarbay Korkut Eken, yaptığı bu telefon konuşmaları nedeniyle Endüstri Holding soruşturmasının sanıkları arasında yer aldı. Eken'in, pazartesi günü soruşturmayı yürüten savcıya sanık sıfatıyla ifade vermesi bekleniyor. Emekli yarbay Korkut Eken'in, liderliğini Kürşat Yılmaz'ın yaptığı suç örgütünün lider yardımcıları Fuat Bekir Duyanoğlu ve Mahmut Tuna ile ihale konularını konuşmakla suçlandığı bildirildi.