TAP'tan annelere 700 bin YTL'lik destek

Koç Holding'in kurucusu merhum Vehbi Koç önderliğinde bir grup işadamı, akademisyen ve işveren kuruluşlarının temsilcileri tarafından 1985 yılında kurulan Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı...

İSTANBUL - Koç Holding'in kurucusu merhum Vehbi Koç önderliğinde bir grup işadamı, akademisyen ve işveren kuruluşlarının temsilcileri tarafından 1985 yılında kurulan Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP) 20. yaşını geçtiğimiz günlerde Rahmi Koç müzisinde verilen bir davetle kutladı. Davette bir konuşma yapan TAP Yönetim Kurulu Başkanı Caroline Koç, vakfın Türkiye'nin nüfus artış hızının düşürülmesine yardımcı olduğunu belirterek, bu konuda sağlanan gelişmelerden memnun olduklarını açıkladı. Davetiyelerin kişi başı 250 dolardan satıldığı davette Ara Güler tarafından bağışlanan 15 siyah-beyaz fotoğraf Raffi Portakal'ın yaptığı yaptığı bir müzayedeyle satışa sunuldu.
400 davetli katıldı
Müzayede ve davetiye satışlarından elde edilen yaklaşık 700 bin YTL'lik gelir, TAP Vakfı'nın 'güvenli annelik' çalışmalarında kullanılmak üzere bağışlandı. Bu arada gecede tanıtılan toplam 85 bin dolarlık üç projeden 'Annelerin Eğitimi' adlı 40 bin dolarlık projeyi Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ üstlendi. Diğer projeyi ise Alarko Holding Yönetim Kurulu üyesi Dalia Garih'in üstlendiği açıklandı. Geceye 400 davetli katıldı.