Tarabya Oteli vitrine çıkıyor

Emekli Sandığı'nın İstanbul Hilton, İzmir Büyük Efes ve Büyük Ankara otellerinin ardından İstanbul'daki Büyük Tarabya Oteli de vitrine çıkıyor.

ANKARA - Emekli Sandığı'nın İstanbul Hilton, İzmir Büyük Efes ve Büyük Ankara otellerinin ardından İstanbul'daki Büyük Tarabya Oteli de vitrine çıkıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Büyük Tarabya Oteli'nin satışı için bu hafta ilana çıkacak. Tarabya Oteli için son teklif tarihi ise 29 Mart 2006 olarak belirlendi.
Geçici teminatın 5 milyon dolar olarak belirlendiği ihalede, tanıtım dokümanı ve ihale şartları belgesi 5 bin YTL karşılığı ÖİB'den temin edilebilecek. Otel ihalesi için 8 Mart'a kadar ihale şartları belgesi ve tanıtım dokümanı alan yatırımcılar, oteli incelemek üzere 13 Mart-17 Mart arasında ÖİB tarafından inceleme gezisine davet edilecek. 20 Mart-24 Mart tarihleri arasında bilgi odasına alınacaklar. İhalede, teklifler peşin ya da vadeli verilebilecek. Vadeli seçenekte bedelin yüzde 40'ı peşin geri kalan kısmı vade farkı ile birlikte 24 ayda ödenebilecek.
Bu arada, Emekli Sandığı otellerinden daha önce ihaleye çıkarılan İstanbul Hilton Oteli 255.5 milyon dolar bedelle Doğan Grubu'na, İzmir Büyük Efes Oteli 121.5 milyon dolara Tahincioğlu-Nida-MV Ortak Girişim Grubu'na, Büyük Ankara Oteli de 36 milyon 830 bin dolara Çelikler İnşaat A.Ş.'ye satılmıştı.