Tarım sektörü rehberde toplanıyor

ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, tarımsal alanda faaliyet gösteren firma ve kuruluşlar ile tarım sektörüne uygulanan desteklerin, sektörde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası fuarların da yer alacağı bir ‘Tarım Sektörü Rehberi’ hazırlıyor.
Bakanlığın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanacak rehber, iki ana bölümden oluşacak. ‘Tarım Sektörü Rehberi’nin birinci bölümünde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın destek ve projeleri ile bu desteklerden yararlanma koşulları hakkında bilgi verilecek. İkinci bölümde ise, tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaların iletişim bilgileri yer alacak. Ayrıca rehberde yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen ulusal ve uluslararası tarım fuarlarının takvimlerine de yer verilecek. Rehber, katılımcılara ve paydaşlara ücretsiz dağıtılacak, yurtdışı temsilciliklere de gönderilecek.

İnternette de yayımlanacak
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel, Avrupa Berliği ülkelerinde de benzerleri bulunan rehberin basılı olarak yayımlanacağını, ayrıca CD ve internet ortamında da kullanıcılara sunulacağını ifade etti. Rehberde yer almak isteyen firmaların başvurularını toplamaya devam ettiklerini belirten Tezgel, rehberin basımına muhtemelen yılın ikinci yarısında başlanacağını ve ilk aşamada 10 bin adet basmayı hedeflediklerinin de altını çizdi.
CD ve internet ortamında da yayınlanacak rehber, belirli aralıklarla güncellenecek. Firmalar, rehberde yer almak için internet üzerinden de başvuru yapabilecek. Firmalardan, rehberde yer almak istedikleri boyuta göre, 150 liradan başlayan ücret alınacak. (Radikal)