'Taş değil oyuncak'

'Taş değil oyuncak'
'Taş değil oyuncak'
Maliye Bakanı Şimşek: "Taş atan çocuklar yerine" devletin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirdiğini bildirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde valilerin, kendi bütçelerinden, “taş atan çocuklar yerine” devletin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirdiğini bildirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetenin ilk sayfadan verdiği 'bakanın cebi devlet' başlıklı habere konu olan unsurların çarpıtılarak, kasıtlı bir şekilde vatandaşların kafasının karıştırılmak istendiğinin gözlendiğini savundu.

“Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde valilerimiz, kendi bütçelerinden, 'tas atan çocuklar yerine' devletimizin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirmiştir” diyen Şimşek, son derece faydalı gördüğü ve gelenek haline gelen bu uygulamanın, kendi bakanlığından çok önce hayata geçirildiğini, halen de devam ettiğini ifade etti.

Şimşek, “Bu kadar anlamlı bir projeyi desteklemek ve alkış tutmak yerine, bilinçli bir şekilde çarpıtarak (Şimşek dağıttı, devlet ödedi) gibi yanlış ve kasıtlı bir algıya dönüştürmek son derece mesnetsiz ve art niyettir” dedi. (aa)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110531311053132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zihniyet - s_ilci

  biz sizi oyuncakla kandırıyoruz dese daha onurlu olur..o kürt çocuğa taş attıran senin zihniyetin be..bi empati kurmadınız ha.işinize gelmiyor ki

  Güzel bir yaklasım - beardfish

  Sayın Şimşek cok dogal ve Halkın icin den geldigi her halinden belli olan biri. Kendisini tebrik ediyorum. Umarim daha daha bir cok faydalı isler yapılır. Cocukları kullanan, onlara Tas attıran okullarını yakan zihniyeti buradan Lanet liyorum.