Tasarruf için 'bulut'a davet

Tasarruf için 'bulut'a davet
Tasarruf için 'bulut'a davet
Turkcell, kurumsal müşterilerine sunduğu bulut bilişim hizmetlerini yeni bir platformda bir araya getirdi

İşletmelerin ön yatırım, bakım ve güncelleme masraflarını ortadan kaldırması planlanan “Turkcell SüperBulut” projesi ile işletmeler verilerine altyapı kurmadan, kısa zamanda farklı cihazlardan ulaşabilecek. SüperBulut tanıtımında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “İşletmeler böylece teknolojik gereksinimlerini yüzde 80 tasarruf ile karşılayabilecek. Turkcell SüperBulut ile gökyüzünü şirketlere açıyoruz” diye konuştu. 2.3 milyon işletmenin yararlanmasının hedeflendiği SüperBulut platformu, Turkcell, HP ve Microsoft’un işbirliğiyle gerçekleşiyor.
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise “İletişim hizmeti sağlayıcılarının rekabet gücünü art tırmak için bulut bilişim gibi yeni teknolojilerden faydalanarak yeni geliştirmesi gerekiyor” dedi.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise “Bulut, KOBİ’lere bu sıçramayı yaptırmak için önemli bir etken. Bulutun, KOBİ’lerin para kazanıp bu teknolojiye yatırım yapması için bir araç olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

KIRMIZI BULUT GELİYOR
Vodafone da “İş Ortağım Kırmızı Bulut” adıyla bulut teknolojisini kurumsal işletmeler için başlattı. “İş Ortağım Kırmızı Bulut” ile küçük ve orta ölçekli firmaların da büyük ölçekli şirketlerin teknolojik imkânlarına eşit erişim hakkına ilk yatırım maliyetine katlanmadan sahip olacağı sistemi Vodafone Nisan 2012’den itibaren sunacak. Kırmızı Bulut uygulamaları E-posta ve Web Çözümleri, İş Yönetimi Çözümleri ve Bilgi Güvenliği Çözümleri olarak toplanıyor.

bigPara.com