Tatlıses sahalara inşaatla dönüyor

Tatlıses sahalara inşaatla dönüyor
Tatlıses sahalara inşaatla dönüyor
Geçen yıl uğradığı silahlı saldırı sonrası ağır yaralanan ancak hızla iyileşerek kısa sürede eski sağlığına kavuşan türkücü İbrahim Tatlıses yeni bir girişime hazırlanıyor

Milliyet gazetesinin haberine göreTatlıses hayatındaki suskunluğuna bu hafta son vererek ‘İbrahim Tatlıses İnşaat’ adlı yeni bir şirket kurdu.

TEK BAŞINA KURDU

Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun izin verdiği şekilde şirketi tek başına kuran Tatlıses, 20 yıllığına müdür oldu. Yeni inşaat şirketinin yelpazesine toplu konuttan otele, köprüden olimpik köye kadar hemen her yapı giriyor. Henüz planları açıklanmayan 10 bin lira sermayeli şirketin merkezi İstanbul Seyrantepe’de...

Sanatçılığının yanında işadamı kimliğiyle de öne çıkan İbrahim Tatlıses’in 5 sektörde faaliyet gösteren şirketlerinde 600’e yakın kişi çalışıyor. Tatlıses Grup bünyesindeki şirketlerin yıllık cirosu 20 milyon lirayı buluyor. Gıda sektöründe Tatlıses’in kebap salonlarının yanı sıra bir çiğ köfte fabrikası var. Tekstilde ‘By Tatlıses’ markasıyla, eğlence sektöründe Tatlıses Prodüksiyon’la bilinen Tatlıses, Kuşadası ve Bodrum’da 2 otel ile hava taksi hizmeti de veren bir jet uçağına sahip.


ERBİL'DE CENNET BAHÇELERİ


Tatlıses daha önce Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde Cennet Bahçeleri adıyla bilinen 500 villa ve 5 bin konutluk bir yatırımın ortağı olarak gündeme gelmişti. Geçen yıl da İbrahim Tatlıses’in eski eşi Derya Tuna ve oğlu İdo, ‘İdo İnşaat Tekstil Gıda’ adlı şirketi kurarak iş dünyasına atılmıştı. (Milliyet)

bigPara.com