TAV, 2008 yılını kârla kapattı

TAV, 2008 yılını kârla kapattı
TAV, 2008 yılını kârla kapattı

Şener, ?TAV 2008?de büyümeye devam ederek ciddi büyüme rakamları yakaladı? dedi.

İSTANBUL - TAV Havalimanları Holding A.Ş. (TAV) 31 Aralık 2008 tarihinde sona eren dönemde 8.9 milyon TL (4.7 milyon avro) net kâr açıkladı. TAV, ayrıca faaliyetlerinden 226 milyon avro nakit yarattı. Bu rakam şirketin kuruluşundan bu yana ulaşılan en yüksek seviyeye işaret ediyor.
TAV İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “TAV 2008’de organik ve inorganik büyümesine devam ederek operasyonel ve finansal olarak ciddi büyüme rakamları yakaladı. Toplam ciroda bir önceki yıla oranla yüzde 25, operasyonel kârlılıkta ise yüzde 129’luk artış gerçekleştirildi. Portföyümüze yeni kattığımız işlerde de yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hepimizin bildiği gibi TAV, altyapı endüstrisinde bir büyüme hikâyesidir” dedi.
 Sani Şener şöyle devam etti: “Bu kriz ortamında yolcu k onforunu  ve maliyet disiplinimizi bozmadan, özellikle mevcut işlerimizin yüksek nakit yaratma kapasitesi ve operasyonel kârlılığımızla, 2008 yılında şirketimiz konsolide bazda 8.9 milyon TL (4.7 milyon avro) net kâr elde etti. ” (Radikal)

TAV Riga da
Yurtdışında atağa kalkan TAV, Makedonya’nın İştip kentinde yapımını üstlendiği yeni kargo havalimanının işletme hakkını da opsiyonel olarak elinde tutuyor. Son olarak TAV ile Letonya merkezli inşaat şirketi Skonto Buve LTD’nin birlikte oluşturduğu konsorsiyum, SJSC Riga Uluslararası Havalimanı yönetimiyle ortaklık yapmak için seçilmiş bulunuyor.