TAV: İzmir Terminali'ni sekiz ay erken bitiriyoruz

TAV Grubu İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uluslararası Terminali'ni taahhüt edilenden sekiz ay önce tamamlayarak...

İZMİR - TAV Grubu İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uluslararası Terminali'ni taahhüt edilenden sekiz ay önce tamamlayarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 9 Eylül tarihinde hizmete açacaklarını açıkladı.
Yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilen dış hatlar terminalinin toplam 110 bin metrekarelik alana yayıldığını, bitirildiğinde 5 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını ve 150 milyon avroya mal olacağını ifade eden Sani Şener, İzmir Dış Hatlar Terminali'nin tamamlanmasıyla kentin tanıtımı için özel bir çalışma başlatacaklarını söyledi. İlk etapta Dubai'de düzenlenen ve yaklaşık 600 havayolu şirketinin katıldığı seminerde, İzmir Terminali'ni tanıtacaklarını, ardından Rus turistleri İzmir'e çekebilmek amacıyla bir çalışma yapacaklarını kaydeden Şener, "Göreceksiniz ki kısa sürede İzmir'e hiç umulmadık yerlerden uçuşlar başlayacak" dedi. Başbakan'ın açacağı terminalden uçuşlar ise 11 ya da 12 Eylül'de başlayacak.