TBMM'de SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarına 60 aya kadar taksitle ödeme kolaylığı getiren tasarı görüşmelerine devam ediliyor.

Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding, aldığı kararla ipoteğe dayalı konut finansmanı (mortgage) sistemine yönelik aracılık ve servis hizmeti sunmak üzere eşit ortaklıkla bir şirket kurulmasına karar verdi.

İSTANBUL - Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding, aldığı kararla ipoteğe dayalı konut finansmanı (mortgage) sistemine yönelik aracılık ve servis hizmeti sunmak üzere eşit ortaklıkla bir şirket kurulmasına karar verdi. Şirketlerden yapılan ortak açıklamada, bu pazarın sağlıklı işlemesinin, sistemin finansman, ikincil piyasa, aracılık, değerleme gibi bölümlerinin bir araya getirilmesiyle mümkün olduğu vurgulandı. Kurulması planlanan şirketin temel amacının, kredi başvurusundan konutun teslim alınmasına kadar olan süreci kolaylaştırmak ve kredi temin edenlerle kredi talebinde bulunanları buluşturmak olduğu belirtilen açıklamada, Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding'in dağıtım, lojistik, reklam, pazarlama, call center, CRM gibi var olan güçlü noktalarını birleştirecek bir yapı oluşturulmasına karar verildiği ifade edildi.