TCDD'den aylık kart

TCDD Genel Müdürlüğü, yolcu sayısını artırmak için başlattığı `Tren Tur Kartı' uygulamasıyla trenle aylık sınırsız yolculuk imkânı sağlıyor.

ANKARA - TCDD Genel Müdürlüğü, yolcu sayısını artırmak için başlattığı `Tren Tur Kartı' uygulamasıyla trenle aylık sınırsız yolculuk imkânı sağlıyor. TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri, demiryollarında aylık sınırsız yolculuk imkânı veren `Ekspres Tren Tur Kartı' ile 'Yataklı Tren Tur Kartı' uygulamasına ilgiyi artırmak üzere el broşürleri hazırladı.
Yolcu sayısını artırmayı, diğer yandan trenle sık seyahat eden yolculara ekonomik seyahat imkânı sağlamayı hedefleyen TCDD Genel Müdürlüğü, tren tur kartlarının daha yaygın bilinmesi için uygulamaya bu dönemde ağırlık veriyor. Tren tur kartı uygulamasında yaş sınırlaması olmaksızın trenle aylık sınırsız seyahat imkânı sunuyor. 100 YTL'ye Ekspres Tren Tur Kartı, 400 YTL'ye Yataklı Tren Tur Kartı alınıyor. TCDD'nin gişelerinden alınabilen bu kartların kullanıcıları, bütün hatlarda yolculuk yapabiliyor ve başka bir ücret ödemiyor.
Ekspres Tren Tur Kartı, süper ekspres diye adlandırılan Başkent, Cumhuriyet, Fatih gibi ekspreslerin yanı sıra, mavi tren, bölgesel ekspres, ray otobüsü, mototrenler ile normal yolcu ve banliyö trenlerinde geçerli oluyor. Yataklı Tren Tur Kartı ise bütün bu trenlere ilave olarak yataklı, kuşetli ve örtülü kuşetli vagonlarda mevki farkı gözetmeksizin geçerli sayılıyor. Kartın kullanım süresi ilk seyahatin yapılacağı tarihte başlıyor.