TEB 'Aile Akademisi' 20 bin kişiye ulaşacak

TEB 'Aile Akademisi' 20 bin kişiye ulaşacak
TEB 'Aile Akademisi' 20 bin kişiye ulaşacak

Türk Ekonomi Bankası (TEB) bireysel bankacılık alanında ‘Samimi Bankacılık’ yaklaşımıyla oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, TEB Aile Akademisi’nde 117 TEB şubesinde eğitim verdi. Yıl sonuna kadar 20 bini aşkın aile bireyine ulaşmayı hedefleyen TEB, şubelerini okula, çalışanlarını aile danışmanına çevirerek, finansal okuryazarlığı arttırmayı ve hanehalkının ev ekonomisine katkı sağlamasını hedefliyor.

TEB Junior da devrede
TEB Aile Akademisi kapsamında gelir gider dengesinin hesaplanması ve kredi kartlarının doğru kullanımı gibi konuları da katılımcılara aktardıklarını belirten, TEB Genel Müdürü Varol Civil, “Sadece Türkiye ’de değil yurtdışında da bizi farklılaştıran KOBİ Bankacılığı alanındaki danışman banka niteliğimizi ‘Samimi Bankacılık’ yaklaşımıyla bireysel bankacılık alanına taşıyoruz. Bunun ilk adımını TEB Aile Akademisi ile atıyoruz” dedi.
Türkiye’nin finansal okuryazarlığını arttırmak için çocuklara yönelik TEB Junior projesini de hayata geçiren TEB, çocuklara paraları tanıtırken, oyunlar aracılığıyla çocukları paranın nasıl biriktirildiği konusunda eğitmeyi hedefliyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Aile

  ,

  Banka

  ,

  Kredi

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal