Teba'nın 'kızları' satılık

Bankalar ve tedarikçilere olan borçları nedeniyle İzmir'deki iki fabrikasında haciz işlemi yapılan TEBA Şirketler Grubu, yaşam mücadelesi veriyor.

İZMİR - Bankalar ve tedarikçilere olan borçları nedeniyle İzmir'deki iki fabrikasında haciz işlemi yapılan TEBA Şirketler Grubu, yaşam mücadelesi veriyor. TEBA Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Baygan, 'nakit sıkışıklığıyla patlak veren' krizi aşmak amacıyla bankalar, tedarikçiler ve müşterilerin içinde bulunduğu geniş bir kesimin 'seferberlik' başlattığını söyledi.
Alacaklılarla görüşmeye yaptıklarını belirten Teoman Baygan, şu bilgileri verdi: "Grubun bankalar dışında piyasaya 10-15 milyon avro borcu var. MNG Bank'ın haciz işlemine neden olan alacağı ise 1 trilyon liraydı. Banka yetkilileri ile görüştüm, mutabakata vardık. İcra takibatı durdurulacak." Baygan, stratejik ortaklık konusunda görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek şöyle konuştu: "Benim klima ve beyaz eşya grubu olmak üzere iki kızım var. İki kızım da köyün güzeli ve taliplisi çok. Kızlarımı elini çabuk tutan damatlarla evlendireceğim."