TEB'den bir dakikada kredi

Bankaların kredi rekabeti, tüketiciye yaradı; cepten kredide süre bir dakikaya kadar indi. Türk Ekonomi Bankası (TEB), kredi başvurusuna bir dakikada yanıt veren 'express kredi' uygulamasıyla...

İSTANBUL - Bankaların kredi rekabeti, tüketiciye yaradı; cepten kredide süre bir dakikaya kadar indi. Türk Ekonomi Bankası (TEB), kredi başvurusuna bir dakikada yanıt veren 'express kredi' uygulamasıyla 'hızlı kredi'de çıtayı yükseltirken cep telefonuyla alışverişe imkân veren 'TurkcellMobilÖdeme' hizmetiyle bir ilki gerçekleştirdi.
Yüz yüze olmayan alışverişlerde cep telefonundan ödeme olanağı sağlayan hizmet için TEB, Turkcell'le işbirliği yaptı. Teknolojinin avantajlarını en iyi şekilde kullandıklarını söyleyen TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB müşterilerinin para kullanmadan sadece cep telefonuyla kolay ve güvenli alışveriş yapabileceklerini kaydetti.
SMS'le alışveriş
TEB Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, 'cep telefonunu cüzdan haline getiren' TurkcellMobilÖdeme sayesinde, katalog üzerinden ya da internet üzerinden yapılan siparişlerde, işlem sürecinin daha basit hale geldiğini söyledi. Sekiz üye işyerini kapsayan mobil ödemeyle tüketici, şifresini tuşlayarak ve kısa mesajla sipariş verebilecek ve istediği ürün ve hizmeti alabilecek. Hizmetten, Turkcell faturalı veya hazır kartlı telefon kullanıcıları yararlanabilecek. Hizmetin karşılığı iki kısa mesaj (SMS) bedeli olacak.
100 bin kredi kartı müşterisi olan TEB'de kart müşterilerinin yüzde 10'unun mobil ödeme sistemine dahil olmasını öngördüklerini ifade eden Kişmir, üst limitin 5 bin YTL olduğunu açıkladı. Kişmir, 'express kredi' için telefon, ATM, internet üzerinden başvuru yapılabileceğini belirterek TEB'i şimdilik 'en hızlı' yapan uygulamada, başvuruların bir dakikada yanıtlanacağını kaydetti.