TEB'e 10 yılın en düşük faizli kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere uluslararası piyasalardan 210 milyon avroluk sendikasyon kredisi sağladı.

İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası (TEB), dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere uluslararası piyasalardan 210 milyon avroluk sendikasyon kredisi sağladı. Kredinin faizi ise Euribor artı yüzde 0.30 olarak belirlendi. Uluslararası mali piyasalardan sağlanan kredinin fiyatlamasının, son 10 yıllık sürede bir Türk bankası tarafından uluslararası piyasalardan temin edilen en düşük faizli kredi olduğu açıklandı.
Uluslararası 21 bankanın oluşturduğu konsorsiyumdan sağlanan 210 milyon avroluk sendikasyon (Club Loan) kredisi, bir yıl vadeye ve bir yıl uzatma opsiyonuna sahip bulunuyor.
TEB Genel Müdürü Varol Civil, dünyanın önde gelen 21 bankasından şimdiye kadar ki en düşük faizli sendikasyon kredisi alındığını belirterek "Bu krediyle bankamızın dış ticaret hacmindeki güçlü konumunun pekiştirilmesi hedeflenmektedir" diye konuştu. TEB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi de kredi anlaşmasının imzalandığı Sait Halim Paşa Yalısı'nda Osmanlı'yı birinci dünya savaşına sokan anlaşmanın imzalandığını hatırlatarak "TEB olarak burada yılın en önemli sendikasyon anlaşmasını imzalamaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.