'Tek şapkalı olmalı'

Başbakan Erdoğan'la görüşen TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, AB ile müzakereleri yürütecek heyetin belirlenmesinde geç kalındığını belirterek, "Müzakere heyeti acilen belirlensin, başmüzarecinin de tek şapkası olsun" dedi.

ANKARA - Başbakan Erdoğan'la görüşen TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, AB ile müzakereleri yürütecek heyetin belirlenmesinde geç kalındığını belirterek, "Müzakere heyeti acilen belirlensin, başmüzarecinin de tek şapkası olsun" dedi. TÜSİAD Başkanı Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri, dün Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Devlet Bakanı Beşir Atalay ve Başbakan Erdoğan'la bir araya geldi.
Erdoğan'la görüşmede, Sabancı, IMF ile ilgili görüşleri ve Teşvik Yasası'na ilişkin itirazlarını aktardı. AB süreci ve Türkiye'nin müzakere heyetinin de gündeme geldiği görüşmede Sabancı, heyetin belirlenmesinde geç kalındığını ve acilen oluşturulması gerektiğini söyledi. Sabancı, görüşmenin ardından "Heyetin belirlenmesinde biraz geç kalındığını düşünüyoruz. Bir an önce başmüzakereci ve onun takımının belirlenmesini istiyoruz" dedi. Sabancı, başka bir soruya, "Başmüzakerecinin ismi konusunda bir değerlendirme yok. Bizim için önemli olan tek sorumluluk sahibi, tek şapkalı olmasıdır" diye konuştu. Sabancı Erdoğan'ın Teşvik Yasası ile ilgili itirazlarını 'inceleyeceğini' belirterek, uygun bir düzenleme yapılacağına inandıklarını da kaydetti.