Tekel'den villa fiyatına satış

Tekel'e ait puro işletmesi Teka A.Ş, 1 milyon 325 bin dolara Che Limited şirketine satıldı. Özelleştirme İdaresi'nde dün gerçekleştirilen ihaleye Che Tütün ve Alkollü İçecekler Limited şirketi ile Türel Reklamcılık katıldı.

ANKARA - Tekel'e ait puro işletmesi Teka A.Ş, 1 milyon 325 bin dolara Che Limited şirketine satıldı. Özelleştirme İdaresi'nde dün gerçekleştirilen ihaleye Che Tütün ve Alkollü İçecekler Limited şirketi ile Türel Reklamcılık katıldı. Che Limited şirketinin sahibi Ali Kemal Türk, ilk turda 1 milyon 325 bin dolarlık teklifle ihaleyi kazandı. Teknik olarak sonuçlandırılan ihale Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun onayına sunulacak.
Che Limited'in sahibi Türk, sorular üzerine şirketin sekiz ay önce bu iş için kurulduğunu, büyükler katılmadığı için de puro fabrikasının bir villa fiyatına satıldığını belirtti. Türk, fabrikanın kısa sürede işletmeye alınacağını ve 1 milyon dolarlık ek yatırım gerektirdiğini açıkladı. Türk, Che markasının isim hakkının kendilerinde olduğunu vurgulayarak, "Hedefimiz ise İstanbul markasını dünya pazarlarına taşımak" dedi. Türk bu arada Che marka puroların logosunun puronun tadını beğenen ama logodan hoşlanmayan reklamcı Ali Taran tarafından ücretsiz hazırlanacağını da söyledi.