Tekfen'e Kazakistan'dan 125 milyon dolarlık ihale

İSTANBUL - Tekfen Holding A.Ş, bağlı ortaklığı olan Tekfen İnşaat’ın Kazakistan’ın Kashagan bölgesinde 125 milyon dolarlık ek iş aldığını duyurdu.
Tekfen Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan yazılı açıklamasında, şirketin bağlı ortaklıklarından biri olan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş’nin yüzde 50 hissesine sahip olduğu NCC North Caspian Constructors şirketinin, Kazakistan’da ihale aldığı bildirildi.

Proje Kashagan’da
Tekfen Holding’ten yapılan yazılı açıklamada ihale hakkında da özetle şu bilgi verildi:
“Sözkonusu ihale Kashagan Petrol Geliştirme Havzası’nda tamamlamak üzere olan Oil Tranche 3 projesi ve mevcut tesislerde ilave işler için yapıldı. İhalenin toplam tutarı 250 milyon ABD Dolarıdır.”

Teslim Haziran 2011’de
Bu çerçevede alınan yeni işlerde Tekfen İnşaat’ın payının ise 125 milyon Amerikan Doları olduğuna işaret edilen açıklamada, projenin iş kapsamının, inşaat işleri, boru imalat ve montajı, çelik konstrüksiyon montajı, mekanik montaj, izolasyon, testler ve işletmeye alma faaliyetlerinden oluştuğu belirtildi.
Şirketten yapılan yazılı açıklamada, 1 Eylül 2009 tarihinde başlayacak olan Kashagan bölgesindeki sözkonusu projenin 30 Haziran 2011 tarihinde tamamlanacağının öngörüldüğü de vurgulandı. (Radikal)