Teknoloji atağa kalkıyor

TMSF tarafından mayıs ayında satış ihalesi yapılacak olan Oksijen Teknoloji Geliştirme ve Bilişim Sistemleri şirketine talip olan Teknoloji Holding, bu şirketi alırsa yatırımlarını üçe katlayacak.

İSTANBUL - TMSF tarafından mayıs ayında satış ihalesi yapılacak olan Oksijen Teknoloji Geliştirme ve Bilişim Sistemleri şirketine talip olan Teknoloji Holding, bu şirketi alırsa yatırımlarını üçe katlayacak. Teknoloji Holding, Oksijen'i de satın alırsa 2002 yılında aldığı Universal Kart'la TMSF'den aldığı şirket sayısını ikiye yükseltmiş olacak. Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, Oksijen'i alırlarsa holdingin telekom bacağının da tamamlanacağını söyledi. Teknoloji Holding'in hedeflerinin açıklandığı toplantıda konuşan Emin Hitay, Teknoloji Holding'in 1988 yılında Exim'le başladığı çalışmalarına yeni şirketlerle devam ettiğini hatırlatarak, grup cirosunun 55.7 milyon avroya ulaştığını aktardı.
2006'da grubun cirosunun aynı kalacağını vurgulayan Hitay, 2009 yılına kadar ise 100 milyon avro ciro hedeflediklerini ifade etti. Bu yıl mevcut işlerini güçlendireceklerini ve yeni yatırımlara başlayacaklarını açıklayan Emin Hitay, şunları söyledi:
"Haziran ve kasım aylarında 5 milyon avroluk iki yeni yatırımı açıklayacağız. Ayrıca mayısta TMSF tarafından ihalesi yapılacak Oksijen şirketine de talibiz. Oksijen dışarıdan hem fiyat hem de içerik olarak çok iyi görünüyor. İyi işler yapılacak bir firma."