Teknoloji şovu sürüyor

Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük bilişim fuarı CeBIT'te teknoloji şovu yaşanıyor. 60 ülkeden 6 bin 270 firmanın en yeni ürünlerini sergilediği ve perşembe günü başlayan fuar 16 Mart salı günü sona erecek.

HANNOVER - Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük bilişim fuarı CeBIT'te teknoloji şovu yaşanıyor. 60 ülkeden 6 bin 270 firmanın en yeni ürünlerini sergilediği ve perşembe günü başlayan fuar 16 Mart salı günü sona erecek. CeBIT 2005'e bu yıl ilk kez 70 Türk şirketi de katıldı. Türk şirketleri CeBIT 5'inci salonda 1300 metrekarelik bir alanda ürünlerini sergiliyor. Geçen yılki katılım 40 firmayla sınırlı kalmıştı. Türk şirketlerinin uygulama ve çözüm alanında yaptıkları çalışmalarla fuarda yer aldıkları görüldü.
Samsung'un iki ürünü
Samsung 1 kilo ağırlığındaki ve 1.8 santim kalınlığındaki dizüstü bilgisayarını bir pandomim sanatçısıyla tanıttı. Yine Samsung'un standında yer alan bir diğer ürün olan MP3'te fuarı ziyaret eden teknoloji severler tarafından büyük ilgi gördü.
Dev kameraya ilgi büyük
CeBIT'te ilgi gören ürünler arasında dijital kameralarda bulunuyor. Şirketler dijital kameraların defalarca büyütülmüş boyutlardaki maketleriyle ziyaretçi çekiyor.
Sony'den bir ilk daha
Sony Ericsson 2 megapiksel kamerası ve 30 saate varan pil ömrüyle dikkat çeken dünyanın ilk walkman telefonu W800'ü tanıttı. W800, mobil telefon, 30 saate kadar pil ömrü bulunan walkman kalitesinde dijital müzik çalar ve 2 megapiksellik kamerayı birleştiren ilk ürün.
Teknolojik rekabet yaşanıyor
CeBIT 2005, dizüstü bilgisayar üreticilerinin yoğun rekabetine de sahne oluyor. Bu rekabette öne çıkmak isteyen şirketler ürünlerini ilginç bir konumlamayla sergiledi.