Teknosa, Euronics ile Avrupalı oldu

Teknosa, Euronics ile Avrupalı oldu
Teknosa, Euronics ile Avrupalı oldu

Teknosa, Avrupa ’nın satın alma ve işbirliği grubu Euronics GEIE ile uluslararası stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. 31 ülkede 11 bin satış noktasına sahip Euronics anlaşması ile hem rekabette bir adım öne çıkmayı hem de tüketicilere daha uygun fiyatla daha çok çeşit ürün sunmayı hedefleyen Teknosa, dünyada lansmanı yeni yapılan ürünleri Türkiye ’ye daha hızlı getirmeyi hedefliyor.
Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, yapılan anlaşma ile Teknosa’nın Avrupa kulübüne dahil edildiğini ifade etti. Dinçer, “Bu anlaşmanın ardından Teknosa, Euronics’in geniş satış ağı, ürün hizmet çeşitliliğini ve uygun fiyat politikalarını Türk tüketicisiyle buluşturacak” dedi. Euronics’in 16.2 milyar euroluk cirosu ile bir dev olduğunu söyleyen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, gelecek dönemde de benzer anlaşmalarla hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda gelişmek istediklerini kaydetti.
Euronics Yönetim Kurulu Başkanı Hans Carpels de bir gazetecinin “İşbirliğiniz iPhone gibi ürünlerin yeni modellerinin Türkiye’ye gelişini çabuklaştıracak mı?” sorusuna da, “Apple’ın ürünlerini dağıtma politikası çok katı. Böylelikle talebi arttırıyor” dedi. Apple’la temas halinde olduklarını belirten Carpels, “Onlarla görüşmek bana dişçiye gitmek gibi geliyor. Apple askeri bir örgüt gibi. Apple’da kıdemli kadro bile yeni ürünü tanıtımdan bir dakika önce görebiliyor” diye konuştu.

bigPara.com