TeknoSA'nın Alman rakibi Media Markt iki mağaza birden açıyor

Tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt'ın, İstanbul ve Ankara'da açılacak mağazalarının sözleşmeleri imzalandı. Kuruluş, Türkiye'deki ilk mağazasını İstanbul'da açacak.

İSTANBUL - Tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt'ın, İstanbul ve Ankara'da açılacak mağazalarının sözleşmeleri imzalandı. Kuruluş, Türkiye'deki ilk mağazasını İstanbul'da açacak. Böylece Sabancı Grubu'nun teknoloji marketi TeknoSA'dan sonra Türk tüketicisi ikinci elektronik zinciriyle Media Markt sayesinde tanışacak.
Metro Group çatısı altında faaliyet gösteren Media Markt'ın hizmet vereceği 15'inci ülkenin Türkiye olacağı açıklandı. Türkiye'deki sloganını 'Büyük düşün' olarak belirleyen Media Markt'ın, İstanbul ve Ankara'da mağazaların açılacağı yerleri tespit ettiği belirtildi. İstanbul'da açılacak ilave mağazaların planlarının hazırlandığı ve gelecek birkaç yıl içerisinde hayata geçirileceği aktarılan açıklamada, Media Markt'ın pazara hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde girmeyi ve etki yaratmayı hedeflediği ifade edildi.
AB reformları etkili oldu
Şirketten yapılan açıklamada "Türkiye, son birkaç yıl içerisinde muazzam bir ilerleme kaydetti. Türkiye, geçen yıl başlamış olan Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerinin bir neticesi olarak da kapsamlı bir reform ve modernizasyon evresinden geçiyor. Bu sürecin, özellikle ekonomik kalkınma üzerinde ve böylelikle nüfusun alım gücü üzerinde olumlu bir etkisi oluyor. Türkiye'de şu an için, Media Markt'ın sunduğu kadar çok seçenekte ürün ve marka sunan, büyük fiyat avantajları sağlayan ve bu denli müşteri hizmetleri üzerine yoğunlaşmış bir başka uzman perakendecilik konsepti bulunmuyor.
Media Markt ayrıca, Almanya'dan kesin dönüş yapmış Türk vatandaşları sayesinde, Türkiye'de belirli bir bilinirlik düzeyine de sahip. Media Markt'ın Türkiye pazarına ne zaman gireceği yıllardır merak ediliyordu" denildi.
Media Markt ve Saturn'ün, 2005 yılı itibarıyla 13,3 milyar avroluk net gelirleri ve 37 bin 230 kişilik çalışan ekibi bulunuyor. Media Markt ve Saturn markaları, birbirlerinden bağımsız olarak yönetiliyor ve rakip markalar olarak konumlandırılıyor.