Tekstilcinin gözü Başbakan'da

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, partisinin bugünkü grup toplantısında, tekstil, deri ve bağlı sektörlerle ilgili alınan kararları açıklayacağını söyledi.

ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, partisinin bugünkü grup toplantısında, tekstil, deri ve bağlı sektörlerle ilgili alınan kararları açıklayacağını söyledi.
Çiçek, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, TBMM'ye gönderilecek yasa tasarıları ile kamu finansmanı ve borç yönetiminin düzenlenmesi ile ilgili kanun tasarısını ele aldıklarını söyledi. Çiçek, toplantıda, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın AB ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdiğini de duyurdu.
Bakanlar Kurulu'nda görüşülen konuların başında tekstil sektörünün sorunlarının geldiğini belirten Çiçek, sektör temsilcilerinin, geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sorunlarını dile getirdiklerini hatırlattı. Bakanlar Kurulu'nda bu konuyla ilgili bir değerlendirme yapıldığını da kaydeden Bakan Çiçek "Bununla ilgili olarak, bakan arkadaşlarımız gece çalışıyor. Yarinki (bugün) AKP grup toplantısında Başbakan hem tekstil sektörü hem deri ve bağlı sektörlerle ilgili alınan kararları açıklayacak" dedi.
Çiçek, açıklamanın, beklenti içinde olanlar açısından önemli olacağını dile getirerek, "Önemli kararları yarın herkes duymuş olacaktır" dedi.