'Telekom ile görüşüyoruz'

Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, eczanelerden ilaç alımında internet üzerinde yaşanan bir sorun olduğunu belirterek bu konuda Telekom ile görüşmeler yapıldığını söyledi.

ANKARA - Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, eczanelerden ilaç alımında internet üzerinde yaşanan bir sorun olduğunu belirterek bu konuda Telekom ile görüşmeler yapıldığını söyledi. Başesgioğlu, sorunun çözülmesi amacıyla gereken önlemin alınacağını sözlerine ekledi.
Başesgioğlu, TOBB'da düzenlenen istihdam kurultayına gelişinde gazetecilerin soruları üzerine, hastanelerin devrinden sonra ortaya çıkan yoğunluğu gidermek amacıyla Sağlık Bakanlığı'na yardımcı olmak için çalışma yaptıklarını ifade etti. Bu amaçla SSK bünyesinde komisyon kurulduğunu belirten Başesgioğlu, komisyonun serbest eczanelerden ilaç alma konusunda yaşanan sıkıntıları, provizyon sisteminden doğabilecek aksaklıkları gidermek, hastanelerde vatandaşların daha rahat muayene ve tedavi olmalarını sağlayacak bürokrasiyi azaltmak için neler yapılabileceğini ortaya koymayı amaçladığını kaydetti.