Telekom'da süre uzatımı yok

Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyeti, dün Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Özelleştirme İdaresi Başkanı (ÖİB) Metin Kilci'yi ziyaret ederek...

ANKARA - Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyeti, dün Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Özelleştirme İdaresi Başkanı (ÖİB) Metin Kilci'yi ziyaret ederek, özelleştirme programı hakkında bilgi aldı. Görüşme sonrasında açıklama yapan Kilci, başta Telekom, Tüpraş ve Erdemir olmak üzere özelleştirme programındaki kuruluşlar hakkında bilgi verdiğini ifade etti.
Bu yıl için Hazine'ye aktarılması öngörülen 1 milyar dolarlık rakama dört ayda ulaşıldığını anlatan Kilci, miktarın yıl sonuna kadar artırılacağını söyledi. Öte yandan, Kilci, Telekom'da yeni erteleme olmayacağını, tekliflerin 24 Haziran'da alınmasının kesin karara bağlandığını söyledi. Bu arada, Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün blok satışına ilişkin ihalede, ortaklık bildirimi için daha önce 10 Haziran olan tarih 17 Haziran'a çekildi. Son teklif verme tarihi olan 24 Haziran'da ise değişiklik yapılmadı.