Televizyona vergi geliyor

Televizyona vergi geliyor
Televizyona vergi geliyor
Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek renkli televizyonlar için 5-15 avro arasında değişen ücret tahsil edilecek.

Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek renkli televizyonlar için 5-15 euro arasında değişen ücret tahsil edilecek.
Bakanlar Kurulu'nun “Ticari İthalat Maksadı Dışında Yurt Dışından Getirilecek Renkli Televizyon, Siyah- Beyaz Televizyon, Radyo, Video, Televizyon Uydu Alıcıları, Birleşik Cihazlar ile Bunların Dışında Kalan Radyo Televizyon Yayını Almaya Yarayan Her Türlü Cihazlar İçin Bir Defaya Mahsus ve 2013 Yılı İçin Geçerli Olmak Üzere Alınacak Ücretlerin Tespiti Hakkında Karar”ı Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek renkli televizyonlar için ekran büyüklüklerine göre 5-15 euro arasında, siyah-beyaz televizyonlar için ekran büyüklüklerine göre 2-3 euro arasında, radyo ve radyo alıcılarından 1-18 avro arasında, video kameralardan 18 avro, televizyon uydu alıcı cihazlarından 3-7 euro arasında, birleşik cihazlardan 1-21 avro arasında, tuner kartlarından 1 euro ve bunların dışında radyo ve televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihaz için 18 euro tutarında ücret, bir defaya mahsus ve 2013 yılı için geçerli olmak üzere alınacak.  (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  haber

  ,

  Beyaz

  ,

  Bakanlar Kurulu

  ,

  radyo

  ,

  Resmi

  http://www.radikal.com.tr/111448111144813

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sonra da - syevu

  zaten televizyon getirirsen bir yığın vergi türü gümrükte seni öpüyor. Bu yenisi onların yanında çerez parası kalır. Sonra da merak edersiniz vatandaşta vergi bilinci niye yok diye.

  vergi denmez algı o algı - erser

  kimse koşa koşa al devlet bu senin demez. devlet gelir alr. öyleyse bunun adı vergi değil algıdır.

  turkiye'ye yanimda urun getiremez oldum - keryil

  amac budur ama bu amac hakli degildir. yahu telefonu, televizyonu, her seyi pahaliya satiyorsun. uzerlerinden ikiser ucer kez vergi aliyorsun. sonra bir de kdv veriyorsun. trt payi filan hala var mi bilmiyorum. ama yetmiyor, hani eskaza yurtdisinda normal fiyata bir sey alirsam uc bes bir sey kopartmak icin bu rezil duzenlemeyi mi yaptiniz? cep telefonlarinda da ayni sey yapildi. kardesim serbest piyasa diyorsan birak yurticindeki fiyatlar dusmek zorunda kalsin yurtdisi daha ucuz diye. ha serbest piyasa demiyorsan o zaman tum piyasalari ona gore duzenleyeceksin. hem serbest piyasa gibi rekabet icinde "esnek calisma saatleri" gibi yeni koleliklerle mucadele ederken hem de devlet ekonomisi gibi yurtdisindan aldigim sahsi kullanim amacli cihazlardan sanki bir katkida bulunmus gibi "harc" almak kisacasi "biz serbest veya kontrollu piyasa degil sadece butce acigini kucuk gostermek istiyoruz" demek.