Telsim'den Turkcell'e dava

Telsim Telekomünikasyon Kurumu (TK) tarafından belirlenen referans arabağlantı ücretlerini uygulamadığı gerekçesiyle Turkcell hakkında dava açtı.

İSTANBUL - Telsim Telekomünikasyon Kurumu (TK) tarafından belirlenen referans arabağlantı ücretlerini uygulamadığı gerekçesiyle Turkcell hakkında dava açtı.
Turkcell'den yapılan açıklamada, Telsim'in 1 Ağustos tarihi itibarıyla, TK tarafından üst sınır olarak onaylanan ücretten daha yüksek arabağlantı ücreti tahakkukunun durdurulması için ihtiyati tedbir kararı verilmesini ve anapara, faiz ve gecikme cezası toplamı 26.1 milyon YTL'nin Turkcell'den tahsilini talep ettiği belirtildi.
Turkcell'in Telsim'e uyguladığı çağrı sonlandırma ücretinin, Telsim'le imzalanan ve halen yürürlükte olan sözleşmede öngörüldüğü belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi: "Telsim'in müracaatı üzerine TK nezdinde başlayan uzlaştırma süreci henüz tamamlanmamış ve her iki şirket arasında uygulanacak çağrı sonlandırma ücretlerinin ne olacağına henüz karar verilmemiştir. Bu süreç tamamlanmadan Telsim'in açtığı davada şirketimiz, gerekli hukuki girişimlerde bulunacaktır."