Telsim'li dünyayla ucuza konuşacak

Telsim-Vodafone abonesi olana yüzde 50 indirimli cep telefonu veren şirket, şimdi de yurtdışı tarifesiyle GSM pazarında ses getirmeye hazırlanıyor.

İSTANBUL - Telsim-Vodafone abonesi olana yüzde 50 indirimli cep telefonu veren şirket, şimdi de yurtdışı tarifesiyle GSM pazarında ses getirmeye hazırlanıyor.
Telsim Vodafone yeni yıla 'Sınırlar Ötesi Tarife' ile giriyor. Tarifeyle Türkiye'deki Vodafone kullanıcıları, yurtdışında Vodafone şebekesi kullanan akrabaları, iş bağlantıları ve dostlarıyla aynı ülke ve şebekedeymiş gibi konuşabilecek. Türkiye'deki Vodafone'lular, diğer ülkelerdeki Vodafone'lularla şebeke içi konuşma fiyatıyla (dakikası 29 Yeni Kuruş) ücretlendirilecek.
Sınırlar Ötesi Tarife, sadece Vodafone kullanıcılarıyla sınırlı değil, tarife kapsamında, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer tüm operatörlere yönelik aramaların dakikası da sadece 59 yeni kuruş üzerinden ücretlendirilecek.
Okyanusya'nın yanı sıra, Pasifik, Küba, Falkland ve Kuzey Kore gibi ülkeleri de kapsayan uzak mesafe aramalarının dakika ücreti ise 2.25 YTL olacak.
Aylık 1000 dakika sınırı
Telsim Vodafone'un yeni tarifesinden iş dünyası da faydalanabilecek. Bireysel kullanıcılar için geçerli olan tüm ücret tarifeleri, yurtdışı iş trafiği yoğun olan firmalar için de geçerli olacak.
Türkiye'ye özel Sınırlar Ötesi Tarife'nin sadece faturalı hatlar
için geçerli olduğu, diğer roaming ve uydu görüşmelerini kapsamadığı belirtildi. Vodafone'dan yapılan açıklama şöyle: "Aylık sabit ücreti 10 YTL olan tarifede Telsim Vodafone'dan yurtdışındaki Vodafone kullanıcılarına yönelik aralamalara özel 29 yeni kuruşluk ücretlendirme aylık 1000 dakika ile sınırlı. 1000 dakika sonrası 59 yeni kuruşla ücretlendirilir ve yapılan tüm aramalar dakika bazlıdır. Sınırlar
Ötesi Tarife'de yurtiçi SMS 15 Yeni Kuruş, yurtdışı SMS 22.5 Yeni Kuruş. KDV dahil, ÖİV hariç."
Vodafone nerelerde var?
Vodafone'un hizmet verdiği, indirimli aranabilen ülkeler: Almanya, Arnavutluk, Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Macaristan, Malta, Mısır, Portekiz, Romanya, Yunanistan, Avustralya ve Yeni Zelanda.
Uzak mesafe ücretlendirilmesine tabi ülkeler: Cook Adaları, Diego Garcia, Doğu Timor, Falkland Adaları, Gine Bissau, Grönland, Guantanamo, Kiribati, Kuzey Kore, Küba, Lichtenstein, Nauru, Niue, Palau, Papua Yeni Gine, Saint Helena, Saint Tome ve Principe, Salomon Adaları, Somali, Tokelau. Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketi Vodafone Grup'un, dünyada 191.6 milyon abonesi bulunuyor. Telsim grubun beşinci büyük yatırımı.