Temel Kotil: THY'nin yıldızı yükseldi

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin
uluslararası havacılık sektöründeki yıldızının giderek yükseldiğini belirterek...

İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin
uluslararası havacılık sektöründeki yıldızının giderek yükseldiğini belirterek, "Sadece müşterilerimizi değil, yatırımcılarımızı da mutlu eden dinamik ve verimli bir şirket olmaya devam edeceğiz" dedi. Kotil, THY'nin, yılın ikinci çeyreğinde net kârını yüzde 141 artırarak 32 milyon YTL'ye yükselttiğini söyledi.
Son üç yıldır gerçekleştirdikleri yatırımların olumlu sonuçlarını almaya başladıklarını belirten Kotil, THY'nin gösterdiği istikrarlı büyüme sayesinde hem yolcu sayısını hem cirosunu hem de kârlılığını artırdığını ifade etti.
Bir dünya şirketi olma yolunda adımlar attıklarını kaydeden Kotil, şöyle konuştu: "Hedeflerimizi büyüttük. 2004 yılında 61 olan uçak sayımızı 100'e çıkardık. Uluslararası arenada ülkemizin adını temsil eden en önemli markalardan biri olan THY, dünya havacılık pazarındaki payını yüzde 0,59'dan yüzde 1,1'e yükseltmiştir. Sadece müşterilerimizi değil, yatırımcılarımızı da mutlu eden, modern, dinamik ve verimli bir şirket olmaya devam edeceğiz." Kotil, akaryakıt fiyatlarına rağmen THY'nin sergilediği performansın altını çizdi.