'Terör yüzünden petrol arayamıyoruz'

'Terör yüzünden petrol arayamıyoruz'
'Terör yüzünden petrol arayamıyoruz'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakkâri civarında önemli miktarda petrol bulgusuna rastladıklarını ama terör yüzünden arama faaliyetlerine başlayamadıklarını ifade etti.

Akçakoca açıklarındaki doğalgaz platformunda incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakkâri civarlarında önemli miktarda petrol bulgusuna ulaştıklarını kaydetti.

Terör nedeniyle Hakkari'de petrol aramaya başlanamadığını ifade eden Bakan Yıldız, “Hem özel sektör hem de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) petrolü terör nedeniyle aramaya başlayamadı” dedi.

Terörün yerli enerji kaynaklarına ulaşmayı engellemeye çalıştığını aktaran Yıldız, “Er ya da geç bu kaynaklara ulaşacağız. Petrol ve doğalgaz sondaj arama faaliyetlerine ayırdığımız kaynak 13 kata çıktı. Edirne’den Kars’a uzanacak 1700 kilometrelik sondaj yapıyoruz” diye konuştu.

Bakan Yıldız, özel sektörün güvenlik güçlerinin desteğiyle önümüzdeki yıl arama çalışmasına başlayacağını inandığını ifade etti.

Yerli petrol kaynakları için çalışmalara tüm hızla devam edeceklerini ifade eden Yıldız, Diyarbakır ’da Sarıbuğday 1 sahasında dünyanın önde gelen bir şirketiyle kaya gazı sondajına başlanacağını sözlerine ekledi. ( Bugün )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/1098181109818120

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tüh.. - gencoy

  10 yıldır iktidardalar daha yeni petrol buldular onda da terör patladı. Ne yalancı bir hükümet bu işleri güçleri milletle dalga geçmek. İşlerine geldi mi aziz millet ama...

  dogunun - feritq

  ariyan: dogunun hangi zenginligi batiya tasinmis? batinin vergisi doguya gidiyor asil. bu demec ise acz gostergesi, koruyamiyormusun petrol cikardigin yeri 1000-2000 askerle? ikincisi 83'ten once teror yoktu e zaman niye cikarilmadi bunlar?

  bu yaklasimla çok zor, - seyhan62

  devletin ve AKPnin kùrtlere klasik yaklasima sunger çekip,yeni ve dogru durust bir yaklasimla,baris kardeslik esitlik protokolu ile ancak,bunun disinda bize hakkariden petrol ruyasi gormeye tesfik etmeyin bosuna,,

  baraj yaparken terör dinlemiyorsunuz ama.. - dersimera

  doğunun hemen tüm öenmli ve sınır bölgelerine akp iktidarıyla birlikte baraj inşaatları başlatıldı..dersim de..hakkari de..batman da..siz buralara baraj yaparken silahlı özel güvenlikleri dikip halka saldırtırken hiç terör dinlemiyorsunuz..sizden daha büyük terör mü var ülkede..

  megerse - zere

  cok acik veriyorsunuz cok. kürtlerin kendi cografyasinda rahat yasamasi imkansiz. alin petrolü basiniza calin. bütün derdiniz bumu? gözü kinden ve paradan dönmüs petrol sevdalisi yorumcular hic mi düsünmez? adanada en iyi pamuk, karadenizde en iyi findik ve doguda petrol. ama halk hala seviyelerin altinda. petrol cikti! buyurun göbek meydanina! sonra satarsiniz petrolü, hillary hanimefendiyle bollusundan bikac silah alisverisi daha yaparsiniz. umarim bi 30 seneye daha yeterli miktarda silah alabilecek petrol cikar. yoksa kürde ayip olur!

  Kahrolsun Terör! - vay-be

  Bu kahrolasi terör olmasa zaten altini üstünü, dagini tasini ve petrolünü cok iyi sömüreceğiz.

  ... - Ariyan

  hemen sömürün! yıllar yılı yaptığınız gibi bütün yeraltı-üstü zenginlikleri doğudan alıp batı şehirlerine taşıyın.