Terörizme ekonomik bakış

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) TÜSİAD Dış Politika Forumu, 'Küresel Terörizmin Ekonomik Yansımaları ve Çözümler' başlıklı uluslararası konferans düzenleyecek.

İSTANBUL - Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) TÜSİAD Dış Politika Forumu, 'Küresel Terörizmin Ekonomik Yansımaları ve Çözümler' başlıklı uluslararası konferans düzenleyecek. Dünyada yaşanan terörizmin küresel ekonomiye etkilerinin tartışılacağı konferans, bugün İstanbul'da başlıyor.
Konferansın açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Cem Duna yapacak. Cenevre Business Humanitarian Forum Başkanı Büyükelçi John J. Maresca ile eski MİT Müsteşarı Büyükelçi Sönmez Köksal da konferansa onur konuşmacısı olarak katılacak. Konferansın BÜ-TÜSİAD Dış Politika Forumu Direktörü Doç Dr. Gülden Ayman tarafından yönetilecek ilk oturumunda, HSBC Türkiye Başkan Yardımcısı Mark McCombe ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği İcra Kurulu Başkanı Cahit Soysal konuşmacı olarak yer alacak.
Prof. Dr. Refik Erzan'ın yöneteceği ikinci bölümün konuşmacıları Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oktay Varlıer, AIG Genel Müdürü Philip Schwarz ile Solmaz Grup Genel Sekreteri Nihat Karadirek olacak.
TÜSİAD Berlin Bürosu Direktörü Mehpare Bozyiğit, Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler tarafından, Üstün Hizmet Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı.