TGS olağanüstü genel kurula gitmiyor

TGS olağanüstü genel kurula gitmiyor
TGS olağanüstü genel kurula gitmiyor
Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS)üyelerin yönetimin değişmesi ve olağanüstü genel kurula gidilmesi yönündeki çağrılarını reddettiğini açıkladı.

TGS'den yapılan yazılı açıklamada Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Merkez ve Şube yöneticilerinin katılımıyla oluşan TGS Yöneticiler Kurulu'nun, 16 Şubat 2012 tarihinde İstanbul ’da yaptığı toplantıda, Anadolu Ajansı işyerinde çalışan Üyelerin üzerindeki işveren baskılarını değerlendirdiği kaydedildi. Açıklamada Anadolu Ajansı işvereninin, sendikanın iç işlerine müdahale ettiği ileri sürülerek, Genel Müdürlüğün talimatıyla yapılan olağanüstü genel kurul çağrısının reddedildiği vurgulandı. Olağanüstü genel kurul toplanmasına sendikanın ana tüzüğü hükümlerine uygun olarak ancak delegelerin ve üyelerin özgür iradeleriyle karar verebilecekleri belirtilen açıklamada, TGS’nin Genel Merkez ve Şube yöneticileri ile işyeri temsilcilerinin, herhangi bir işverenin arzusuna göre belirlenmeyeceği; işverenlerin isteği ve baskısıyla da görevlerinden istifa etmeyeceklerinin altı çizildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"TGS’nin sendikal kadroları, yasalara ve Sendika Ana Tüzüğü’ne uygun olarak sadece ve sadece Üyelerine karşı sorumludur ve Üyelerine hesap verir. Bunun kararını verecek olan da Üyelerimizin özgür iradesidir. Anadolu Ajansı işvereni, Üyelerimizi baskı ve tehdit altında tutan uygulamalarından derhal vazgeçmeli, işyerindeki sendikal faaliyetleri engelleyen tavırlarına bir an önce son vermelidir. Tüm basın emekçilerini, sendikaları, basın meslek örgütlerini ve demokratik kitle kuruluşlarını, Anadolu Ajansı işvereninin baskıları karşısında Sendikamızla ve Üyelerimizle dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz."(ANKA)

bigPara.com