TGSD sektöre destek istiyor

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Aynur Bektaş, Türkiye'nin artık fasonculuktan çıkıp, kendi dizaynını, modelini dünyaya duyurması gerektiğini söyledi.

İSTANBUL - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Aynur Bektaş, Türkiye'nin artık fasonculuktan çıkıp, kendi dizaynını, modelini dünyaya duyurması gerektiğini söyledi. "Türkiye'nin eksik yönü tanıtım" diyen Bektaş, sektöre devletin desteğini istedi.
Aynur Bektaş, Anadolu'ya teşvik verilmesinin ardından en çok güç sarf eden derneğin TGSD olduğunu, derneğin eski başkanı Umut Oran'ın 1 milyon kilometre yol yaparak Anadolu'yu dolaştığını anımsattı. Anadolu'yu dolaşmaya bu yıl da devam edeceklerini belirten Bektaş, 10 bölgeye çıkarma yapacaklarını kaydetti. Bektaş, 'Sosyal Sorumluluk Sertifikası Projesi'nin bu yıl başlatılacağını ve isteyen şirketleri sertifika sahibi yapacaklarını belirterek "Firmalara sosyal sorumluluk bilincini de yerleştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu. Özellikle çocuk işçi konusunda hassas olduklarını belirten Bektaş, sektörle üniversite mezunu tasarımcıları birleştirme çabasında olduklarını, bu amaçla 60 öğrenciye burs verdiklerini ve onları çeşitli yurtdışı fuarlarına götürmeyi planladıklarını söyledi.