TGSD'den risk yönetimi

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, Kurumlar Vergisi'ndeki son düzenlemede yabancıların taleplerinin dikkate alındığını söyledi.

İSTANBUL - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, Kurumlar Vergisi'ndeki son düzenlemede yabancıların taleplerinin dikkate alındığını söyledi.
Düzenlediği toplantıda sektörün risklerini azaltmak amacıyla başlattıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Bektaş TGSD'nin Merkez Bankası ile de görüşerek, kur ve faiz riskinin yönetilmesine yönelik işbirliğini başlattıklarını söyledi. Sektörün uluslararası rekabetle başa çıkmak için Bankalar Birliği ile de işbirliği yaparak rapor hazırladıklarını ayrıca sektörel alt çalışma grubu kurulması için prensip kararı alındığını söyledi.
TGSD'den hükümete eleştiri
Bektaş konuşmasında istihdam sorununu gündeme getirmelerinin bazı çevrelerce hoş karşılanmadığını vurgulayıp, "Bize 'İstihdamdan size ne, siz işinize bakın' diyorlar" dedi. 'Bu kesimler kamu, hükümet mi?' sorusuna ise Bektaş, "Evet" yanıtını verdi.