THY Kafkasya'da da iddialı

THY Kafkasya'da da iddialı
THY Kafkasya'da da iddialı
Türk Hava Yolları (THY), Rusya'nın güneybatısında Kafkasya bölgesinde yer alan Stavropol Kenti'ne İstanbul'dan başlattığı seferlerde hedeflediği doluluk oranına ulaşmayı kısa sürede başardı. THY, şimdi de bu güzergahta, haftanın her günü uçmanın planlarını yapmaya başladı.

RADİKAL - Açtığı her yeni destinasyonunda kısa sürede başarıyı yakalayan THY, İstanbul -Stavropol hattında da geçen yılın ortalarından bugüne kadar, haftada 3 gün karşılıklı olarak gerçekleştirdiği seferlerde 50 bini aşkın yolcu taşıdı. Şirket, başta Stavropol bölgesinde yaşayanlar ve bu bölgeye daha önce aktarmalı seyahat etmek durumunda olan Türk yolcuların, hava ulaşım sorununa çözüm oldu.


THY Stavropol Müdürü Hasan Basri Coşkun, dünyanın çeşitli kentlerinde en fazla noktaya uçuş düzenleyen THY’nin, Kafkasya bölgesinin önemli bir şehri olan Stavropol’u da uçuş ağına almasının, iki ülkenin ve ticari, ekonomik, turistik ve kültürel ilişkilerin gelişimine büyük katıklar sağladığına inandıklarını söyledi. THY uçuşlarının, yalnızca Türkiye ve Kafkasya bölgelerinde yaşayanlara değil, bu bölgeye ulaşmak isteyen tüm yabancı yolcunun ulaşım sorununa da bir alternatif  olduğunu dile getiren Çoşkun, kısa sürede ulaşılan yüzde 70’leri aşan dolululuk oranının bunun en somut göstergesi olduğunu söyledi.

İstanbul-Stavropol hattı, gelişme potansiyle olan ve önü açık bir destinasyon olduğuna dikkat çeken Hasan Basri Coşkun, “Bu uçuşlarımız iki ülke yatırımcılarına da cazip imkanlar sunan bir potansiyele sahip. Yatırımcılar her iki ülkede kendilerine yeni pazarlar oluşturmaya başladı. Kafkasya’dan yıllar önce Türkiye’ye yerleşen aileler ile halen bu bölgede yaşayanların ilişkileri bu yeni hattımız ile yeniden canlanmaya başladı. Elimizdeki veriler, İstanbul-Stavporol hattının önümüzdeki süreçte daha da gelişeceğini gösteriyor. Tüm planlarımızı buna göre yapıyoruz” diye konuştu.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  THY

  ,

  Ulaşım

  ,

  Hava

  ,

  ülke

  ,

  seyahat

  ,

  şirket