THY: Uçuş emniyetinden asla taviz vermeyiz

Türk Hava Yolları, Hava-İş Sendikası'nın aldığı bir günlük uçmama eylemi kararına ilişkin "Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY, gerek çalışanlarının gerek yolcularının...

İSTANBUL - Türk Hava Yolları, Hava-İş Sendikası'nın aldığı bir günlük uçmama eylemi kararına ilişkin "Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY, gerek çalışanlarının gerek yolcularının güvenliğini en üst düzeyde gözetmekte, uçuş emniyetinden asla taviz vermeyecek bir yaklaşım sergilemektedir" görüşünü dile getirdi. THY'den borsaya gönderilen açıklamada, dün basında "Hava-İş Sendikası'nın kararı ile, THY uçucu personeli 'Kendimi uçuşa elverişli hissetmiyorum' gerekçesiyle bir günlük eylem yapacak, uçaklar uçmayacak" şeklinde haber yer aldığı anımsatıldı.
Açıklamada, şöyle denildi:
"Havayolu taşımacılığı, ulusal ve uluslararası düzenleyici kurumların kuralları çerçevesinde yapılmaktadır. Ülkemizde de uçuş ekiplerinin uçuş, görev ve dinlenme süreleri sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Bir havayolu şirketinin bu kurallara aykırı hareket etmesi söz konusu değildir."