THY'de 'Erken al ucuza uç' başladı

Türk Hava Yolları'ndan (THY), biletini erken alan yolcular, daha ucuza uçabilecek. THY, bugünden başlayarak iç hat bilet fiyatlarını da 'dinamik gelir yönetimi' esasına göre belirleyecek ve...

ANKARA - Türk Hava Yolları'ndan (THY), biletini erken alan yolcular, daha ucuza uçabilecek. THY, bugünden başlayarak iç hat bilet fiyatlarını da 'dinamik gelir yönetimi' esasına göre belirleyecek ve yolculara farklı fiyat seçenekleriyle seyahat etme olanağı sağlayacak. THY'den yapılan açıklamada, karayolu taşımacılığından vazgeçerek uçakla seyahat etmek isteyen kitlenin talebine duyarsız kalmayan THY'nin, artık bilet fiyatlarında farklı seçenekler sunacağı ifade edildi.
Alt sınır 69 YTL
THY'nin yeni modelinde, biletin erken alınması, gidiş-dönüş tarihleri, kalkış saati ve yoğun ya da düşük sezon parametreleri bilet fiyatlarının oluşumunda etkili olacak. THY, yeni modelde bazı dönemlerde yolcularına promosyon fiyatlarıyla seyahat etme imkânı da sağlayacak. THY Genel Müdürü Temel Kotil, ciddi bir fiyat rekabetine girdiklerini belirterek, "Bunu yaparken maliyetlerimizin gerektirdiği fiyatları belirledik. Alt sınırı 69 YTL'de tutarak şirketleri zarara sokacak rekabetin de önüne geçmeye çalıştık" diye konuştu.